Masaż ciała – Wieliczka

Masaż jest najprawdopodobniej najstarszą i najprostszą metodą technik terapeutycznych. Starożytne kultury za oczywisty uznawały fakt, że masaż może pomóc ludziom w różnym wieku i w różnych dolegliwościach. W naszej kulturze zawsze doceniano wartość masażu w sporcie, ale dopiero w ostatnich latach rozszerzono jego zastosowanie. W naszej Gabinecie Kosmetycznym znajdą Państwo następujące rodzaje masażu ciała.

Masaż relaksacyjny:

Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje  na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.
Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego oraz psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. Z tego powodu ruchy w trakcie masażu wykonywane są: spokojnie, rytmicznie i łagodnie, a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.

Masaż klasyczny:

Masaż klasyczny tak jak każdy rodzaj masażu, rozluźnia napięte mięśnie i pozwala ukoić nerwy. Stosowano go już w starożytności. Obecnie jest określany przez medycynę jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu chorób – dotykających zarówno ciało, jak i psychikę. Masaż klasyczny działa na wiele sposobów przede wszystkim pobudza krążenie, rozluźnia, łagodzi bóle. Masaż ten pomaga w rozprowadzaniu w ciele dobroczynnych substancji, np. antycellulitowych składników kosmetycznych oraz w usuwaniu toksyn. Stosuje się go także przed aktywnością fizyczną, aby rozgrzać mięśnie i przygotować je do zwiększonego wysiłku.

 Masaż Polinezyjski:

Tradycyjny masaż polinezyjski to bardzo skuteczna metoda pracy z ciałem, za pomocą której można poradzić sobie z przewlekłymi dolegliwościami kręgosłupa, bólami mięśni, migrenowymi bólami głowy spowodowanymi długotrwałym stresem lub ciężkimi przeżyciami. Masaż ten wywołuje głębokie uczucie odprężenia i błogostanu, charakterystycznymi technikami pracy są masowanie przedramionami i wykonywanie tanecznych ruchów, przez co zabieg staje się wyjątkowo harmonijny i relaksujący.